تبلیغات
آموزش - قابلیت بزرگنمایی نقشه گوگل
تا به‌حال از سرویس نقشه گوگل استفاده كرده‌اید؟ اگر از این سرویس استفاده كرده باشید با قابلیت بزرگنمایی در آن آشنایی دارید. در این سرویس گزینه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد كه می‌توانید تصویر مكان موردنظر را در اندازه بزرگ مشاهده كنید.

 این بزرگنمایی در نقشه گوگل محدودیت دارد و در بسیاری از مكان‌ها شما تا 20 مرحله می‌توانید تصویری را بزرگ كنید. این محدودیت 20 مرحله‌ای در صورتی است كه برخی تصاویر در گوگل در اندازه‌های نزدیك‌تر نیز وجود داشته و با ترفندی بسیار ساده می‌توان این تصاویر را با بزرگ‌نمایی بیشتر مشاهده كرد! اگر دوست دارید محدودیت 20 مرحله‌ای بزرگنمایی گوگل را رد كنید و تصاویر مكان‌های مورد نظر خود را در اندازه بزرگ‌تر و از فاصله نزدیك‌تری مشاهده كنید باید طبق مراحل زیر عمل كنید:

1ـ ابتدا به سرویس نقشه گوگل وارد شوید (http:‌/‌‌/‌www.maps.google.com)

2ـ با استفاده از كادر جستجو، مكان موردنظر را در نقشه جستجو كنید تا نمای كلی از محدوده موردنظر برای شما نمایش داده شود.

3ـ در سمت چپ نقشه گوگل، ابزاری را مشاهده می‌كنید كه به‌صورت یك نوار عمودی و دارای دو آیكون + و - است. این دو آیكون برای بزرگنمایی و كوچك‌نمایی محدوده مورد نمایش كاربرد دارد و شما می‌توانید با كلیك روی آیكون + تا جایی كه امكان دارد نقشه را بزرگ كنید.

4ـ همان‌طور كه مشاهده می‌كنید در این بخش برای بزرگنمایی نقشه محدودیتی اعمال شده است و شما نمی‌توانید بیش از 19 یا 20 مرحله تصویر را بزرگنمایی كنید. برای بزرگ‌نمایی بیشتر باید روی آیكون لینك كه به‌صورت یك زنجیر است، كلیك كنید.

5ـ در پنجره لینك، آدرس مكان نمایش داده شده روی نقشه به‌صورت یك لینك در اختیار شما قرار می‌گیرد. این لینك را انتخاب و در حافظه موقت ویندوز كپی كنید.

6ـ حالا یك تب جدید در مرورگر ایجاد كرده و لینك كپی شده در مرحله 5 را در نوار آدرس قرار دهید.

7ـ چنانچه نشانگر ماوس را به انتهای لینك انتقال دهید (سمت راست نوار آدرس)، عبارتی مشابه 20=z& را خواهید دید. عدد 20 یا 19 یا هر عدد دیگری كه در این بخش قابل مشاهده است نشانگر میزان بزرگنمایی اعمال شده روی مكان موردنظر است. شما می‌توانید با افزایش این عدد میزان بزرگنمایی را افزایش دهید و در نهایت با فشردن كلید اینتر و باز شدن نقشه با بزرگنمایی جدید، تغییر را مشاهده كنید.

توجه: چنانچه گوگل نقشه‌های بزرگ‌تری از مكان موردنظر در اختیار نداشته باشد، تصویر مكان موردنظر شما بزرگ‌تر می‌شود؛ اما وضوح آن كاهش می‌یابد.
طبقه بندی: مطالب آموزشی، گوگل ، جی میل و ...،
برچسب ها: قابلیت بزرگنمایی نقشه گوگل، نقشه گوگل،

تاریخ : جمعه 27 اردیبهشت 1392 | 02:16 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.