تبلیغات
آموزش - كلاینت ایمیل Inky
هر چند عده‌ای معتقدند دنیای نرم‌افزارهای وب دسكتاپی، بخصوص ایمیل‌‌خوان‌ها به سر آمده است؛ اما این دلیل نمی‌شود كه كلاینت ایمیل فوق‌العاده Inky دست از كار بكشد.

این كلاینت فوق‌العاده با آن‌كه خیلی مشهور نیست؛ اما قابلیت‌های بی‌نظیری دارد و برای سیستم‌های عامل ویندوز و مك عرضه شده است.

توسعه‌دهنده‌های این كلاینت ایمیل، بزودی اینكی را برای لینوكس نیز عرضه می‌كنند.

این نرم‌افزار كاملا متفاوت با دیگر ایمیل‌خوان‌های دسكتاپ عمل می‌كند و نه فقط ظاهر بلكه قابلیت‌های منحصربه‌فردی نیز دارد.

برای مثال، اینكی اینباكس را جستجو می‌كند و تشخیص می‌دهد چه ایمیل‌هایی بیشتر برای شما مهم است و چه ایمیل‌هایی مهم نیست. هر قدر رنگ قطره‌ كنار پیام پررنگ‌تر باشد، آن پیام مهم‌تر خواهد بود.

نصب اینكی نیز ساده است و می‌توان از طریق آن به سرویس‌های مختلفی چون جیمیل، یاهو، ویندوز لایو‌/‌آوت‌لوك و دیگر حساب‌های POP یا IMAP متصل شد.

همچنین قابلیت گروه‌بندی هوشمند این ابزار باعث می‌شود ایمیل‌هایی كه دارای موضوع مشابه هستند به‌صورت‌ خودكار در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی شوند. (ایمیل‌های رسید خرید، شبكه‌های اجتماعی، پیام‌های رسیده از دوستان و...)

این سرویس جالب و دیدنی شباهت زیادی به Gmail دارد، اما برخی قابلیت‌های آن حتی از جیمیل نیز وسیع‌تر است.

هرچند این نرم‌افزار رایگان را نمی‌توان در رسته نرم‌افزارهای منبع‌باز قرار داد، اما از آنجا كه كاربران لینوكسی از نرم‌افزارهای منبع‌بازی چون تاندربرد، اولوشن یا Geary كمابیش ناراضی‌اند، می‌تواند گزینه خوبی برای جایگزینی آنها باشد.

وب‌سایت اینكی از طریق نشانی زیر قابل دسترسی است:‌

http:‌/‌‌/‌inky.com‌/‌
طبقه بندی: ایمیل،
برچسب ها: كلاینت ایمیل Inky،

تاریخ : جمعه 27 اردیبهشت 1392 | 11:59 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.