تبلیغات
آموزش - الگوهای رمز برای ورود به سیستم‌عامل

یكی از رایج‌ترین روش‌های محافظت از اطلاعات ذخیره شده در رایانه‌های شخصی، استفاده از رمز عبور هنگام ورود به سیستم‌عامل رایانه است. ویندوزهای اكس‌پی، ویستا، 7 و 8 همگی از این قابلیت پشتیبانی می‌كنند و شما می‌توانید با اختصاص رمزعبور روی سیستم‌عامل از ورود افراد غیرمجاز به آن جلوگیری كنید.

 استفاده از رمز عبور به روش همیشگی برای برخی كاربران جذابیتی ندارد و به‌دنبال روش‌های جدیدی برای استفاده از این قابلیت هستند. اگر شما هم جزو این كاربران هستید و می‌خواهید علاوه بر استفاده از رمزعبور برای ورود به سیستم‌عامل، از ظاهر همیشگی صفحه ورود به سیستم‌عامل نیز رهایی یابید، می‌توانید از XUS PC Lock كمك بگیرید.

نرم‌افزار XUS PC Lock به شما این امكان را می‌دهد تا به‌جای استفاده از رمزعبورهای همیشگی، الگوهای رمز را برای ورود به سیستم‌عامل مورد استفاده قرار دهید. به كمك این نرم‌افزار می‌توانید یك الگوی اختصاصی برای خودتان رسم كنید تا هنگامی كه سیستم‌عامل قفل می‌شود، از آن استفاده و قفل را باز كنید. در چنین شرایطی فقط الگوی رمز شما برای ورود به سیستم‌عامل معتبر است و هیچ كاربر دیگری نمی‌تواند با الگوهای دیگر، عملیات ورود را به انجام برساند. پس كافی است ماوس را در دست​تان بگیرید و الگوی خودتان را رسم كنید. همچنین با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید تصویر موردنظرتان را نیز به‌عنوان تصویر صفحه ورود به سیستم‌عامل اختصاص دهید. نرم‌افزار XUS PC Lock به شما این امكان را می‌دهد تا در مواردی كه الگوی اشتباهی بیش از حد مجاز مورد استفاده قرار گرفت، شرایط هشدار فعال شده و به شما اطلاع‌رسانی شود.

اگر دوست دارید رایانه‌تان را نیز همچون تلفن همراه لمسی خود قفل كنید، می‌توانید با مراجعه به لینك زیر آخرین نسخه از این نرم‌افزار را دانلود نمایید:

http:‌/‌‌/‌www.xussoft.com‌/‌download‌/‌ XUSPCLockSetup.exe

توجه: برای امنیت بیشتر رایانه خود می‌توانید الگوی رمز و رمزعبور (كلمات رمز مشتمل بر اعداد و حروف) را به‌طور همزمان مورد استفاده قرار دهید.
طبقه بندی: رمز عبور، مطالب آموزشی، امنیت دیجیتالی،
برچسب ها: الگوهای رمز برای ورود به سیستم‌عامل،

تاریخ : جمعه 27 اردیبهشت 1392 | 09:02 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.