تبلیغات
آموزش - افزونه OneTab برای مرورگر كروم

افزونه OneTab برای مرورگر كروم

وبگردی برای حرفه‌ای‌ها مشكلات خاص خودش را دارد. یكی از این مشكلات زمانی است كه این كاربران قصد دارند مرورگر را ببندند و ادامه كار را به فردا موكول كنند! در بیشتر موارد مرورگر این كاربران مملو از تب‌های فعالی است كه با بستن مرورگر بسته می‌شوند و در صورتی‌كه در حافظه مرورگر باقی بمانند نیز حافظه بسیاری را در سیستم‌عامل اشغال می‌كنند.

چنانچه این مشكل برای شما هم پیش آمده است و به‌دنبال راه حلی برای رفع آن هستید، پیشنهاد می‌كنیم از افزونه OneTab برای مرورگر كروم كمك بگیرید. به كمك این افزونه می‌توانید صدها تب فعال در مرورگر را به یك فهرست تبدیل كنید كه نه تنها بخش تب‌های مرورگر را خلوت می‌كند بلكه موجب آزادسازی حافظه اشغال شده در سیستم‌عامل نیز می‌شود. بازكردن هریك از تب‌ها به‌صورت مجزا، بازكردن همه تب‌ها در یك مرحله، اشتراك‌گذاری فهرست تب‌ها در اینترنت برخی امكانات این افزونه به‌شمار می‌رود.

روش استفاده از این افزونه به شرح زیر است:

1- ابتدا نسخه‌ای از آن را از سایت زیر دانلود سپس روی مرورگر كروم نصب كنید.

 http:‌/‌‌/‌www.one-tab.com

2ـ پس از نصب افزونه و اجرای مرورگر، در سمت راست نوار آدرس، آیكونی به شكل یك قیف آبی رنگ دیده می‌شود. با كلیك روی این آیكون همه تب‌های فعال در مرورگر بسته و تب جدیدی برای شما باز می‌شود، كه شامل یك فهرست از عنوان تمام تب‌هایی است كه بسته شدند و هر عنوان نیز به آدرس مربوط به خود لینك شده است.

توجه داشته باشید كه با كلیك روی آیكون این افزونه فقط تب‌های باز شده در همان پنجره مرورگر به فهرست تب تبدیل می‌شوند و چنانچه دو پنجره از مرورگر شما باز باشد، تب‌های موجود در پنجره دیگر به فهرست اضافه نخواهند شد. همچنین با هربار كلیك روی آیكون این افزونه چنانچه تب‌های جدیدی در مرورگر باز شده باشد این تب‌ها نیز بسته شده و به همان فهرست قبلی اضافه می‌شوند. تفاوت فهرست‌های جدید با قبلی در محل قرارگیری آنها در فهرست است. (فهرست‌های جدیدتر در بالای فهرست‌های قبلی ایجاد می‌شوند)

روش استفاده از این افزونه به‌طور مختصر عبارت است از:

- برای باز كردن هریك از تب‌ها می‌توانید روی عنوان آن تب در فهرست موردنظر كلیك كنید. با انجام این كار، سایت مربوط در تب جدید باز و عنوان آن از فهرست تب‌ها حذف می‌شود. در این موارد چنانچه بخواهید پس از باز شدن تب، عنوان آن در فهرست باقی بماند، باید هنگام كلیك روی عنوان تب، كلید Ctrl را در ویندوز یا Command را در مك، پایین نگه دارید.

ـ برای جابه‌جایی عنوان‌های مختلف از گروهی به گروه دیگر می‌توانید از قابلیت كشیدن و رها كردن كمك بگیرید.

ـ در بالای هریك از فهرست تب‌های موجود، سه گزینه با عناوین Restore all Delete allShare as Web page قابل مشاهده است. با كلیك روی این گزینه‌ها به ترتیب عملیات نمایش همه تب‌ها، حذف تمام تب‌ها و اشتراك فهرست تب‌ها در اینترنت قابل استفاده است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته روی این افزونه، در حالتی‌كه دوجین تب فعال در مرورگر باز بوده است بیش از 292 مگابایت از حافظه سیستم اشغال شده و با فعال شدن این افزونه میزان حافظه اشغال شده به 60 مگابایت یعنی 80 درصد كاهش یافته است.
طبقه بندی: مرورگر، افزونه، مطالب آموزشی، گوگل ، جی میل و ...،

تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1392 | 11:59 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.