تبلیغات
آموزش - تهیه عكس از صفحه‌نمایش

نرم‌افزارهای مختلفی برای تهیه عكس از صفحه‌نمایش وجود دارد كه هر یك امكانات و ابزارهای مختلفی را در خود جای داده‌است. گاهی اوقات ایجاد یك فایل متنی یا تهیه یك اسلاید پاورپوینت شما را مجبور به تهیه عكس از صفحه‌نمایش یا نرم‌افزار موردنظرتان می‌كند و ساده‌ترین روش تهیه عكس از صفحه‌نمایش هم می‌تواند كار شما را راه بیندازد.

اگر می‌خواهید بدون نیاز به نصب نرم‌افزارهای جانبی كه مخصوص این كار ساخته شده‌اند و با استفاده از امكانات نرم‌افزار Word یا پاورپوینت به تهیه عكس از بخش‌های مختلف صفحه‌نمایش اقدام كنید، می‌توانید به روش زیرعمل كنید:

1ـ نرم‌افزار Word یا پاورپوینت 2013 را اجرا كرده و فایل موردنظرتان را كه قصد دارید تصویری از صفحه‌نمایش را به آن اضافه كنید در برنامه فراخوانی كنید. (در نسخه 2010 نیز اجرای این روش امكان‌پذیر است)

2ـ از ریبون بالای نرم‌افزار به تب Insert مراجعه كنید.

3ـ روی گزینه Screenshot كلیك كرده و پس از آن برای تهیه عكس سفارشی از محدوده دلخواه خود روی گزینه Screen Clipping كلیك كنید.

4ـ در این مرحله باید با پایین نگاه داشتن كلیك سمت چپ ماوس و كشیدن آن به اطراف، محدوده موردنظر برای تهیه عكس را انتخاب كرده و در نهایت با رها كردن كلیك ماوس، منتظر بمانید تا عكس محدوده موردنظر شما تهیه و به فایل متنی یا اسلاید پاورپوینت شما اضافه شود.

5ـ برای اضافه كردن عكس‌های بیشتر می‌توانید این مراحل را به دفعات نامحدود تكرار كنید.
طبقه بندی: مطالب آموزشی،

تاریخ : پنجشنبه 2 خرداد 1392 | 10:50 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.