تبلیغات
آموزش - اطلاعات دستگاه تلفن‌همراه
كاربران بسیاری هستند كه تلفن‌های همراه هوشمند را در اختیار دارند، اما یا هیچ اطلاعی از امكانات تلفن خود ندارند یا اطلاعاتشان در حد میزان كیفیت دوربین و كارت حافظه آن است! دوست دارید تلفن‌همراه خود را بهتر و بیشتر بشناسید؟ آیا می‌دانید با دانستن همه اطلاعات تلفن‌همراهتان می‌توانید بیشترین بهره‌وری را از آن داشته باشید؟ امروز می‌خواهیم نرم‌افزاری را به شما معرفی كنیم كه با استفاده از آن تمام اطلاعات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تلفن‌همراه اندرویدی شما به صورت دسته‌بندی شده و مرتب در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

همه چیز در Elixir 2

نرم‌افزار قدرتمند Elixir 2 یكی از كامل‌ترین ابزارهایی است كه شما می‌توانید با آن همه اطلاعات دستگاه تلفن‌همراه خود را بررسی و اطلاعات دقیقی از میزان باتری، میزان فضای حافظه داخلی و حافظه جانبی، پردازشگر مركزی، حافظه رم، ارتباطات بی‌سیم، بلوتوث، موقعیت جغرافیایی، صفحه‌نمایش، حالت پرواز، هماهنگ‌سازی، صوت، ویدئو، دوربین، سخت‌افزارهای داخلی، نسخه نرم‌افزاری، سیستم‌عامل، تنظیمات، حافظه موقت، امكانات، كتابخانه‌های اشتراك‌گذاری شده و ... را مشاهده كنید.

تغییرات آسان و سریع

گاهی اوقات برای اعمال تغییرات در یكی از بخش‌های تلفن ‌باید منوهای مختلفی را باز كرد. این مشكل با Elixir 2 حل شده است. به‌عنوان مثال فرض كنید در حال مشاهده وضع بلوتوث توسط این نرم‌افزار هستید و می‌خواهید آن را روشن كرده یا تغییرات دیگری را روی آن اعمال كنید. كافی است از همین‌جا به قسمت بلوتوث بروید تا گزینه‌های بیشتر برای اعمال تغییرات در اختیار شما قرار گیرد. اعمال تغییرات در بخش‌های مختلف همچون تنظیم روشنایی، تغییر مدت زمان روشن ماندن صفحه‌نمایش، تغییر بلندی صدا، تغییر حالت ملودی، فراخوانی یا قطع ارتباط كارت حافظه، پاكسازی حافظه كش، شروع جستجوی بلوتوث، نمایش موقعیت جغرافیایی، فعال‌سازی ارتباطات بی‌سیم، فعال‌سازی بلوتوث، روشنایی خودكار، چرخش خودكار صفحه‌نمایش و... برخی از این تغییرات به‌شمار می‌رود.

مدیریت نرم‌افزارها

یكی دیگر از امكاناتی كه این برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد، مدیریت نرم‌افزارهای نصب شده روی تلفن‌همراه است. به كمك این قابلیت می‌توانید همه نرم‌افزارهای نصب شده روی تلفن‌همراه را مشاهده و از همان‌جا تغییرات موردنظر خود را روی آنها اعمال كنید. مشاهده نسخه نرم‌افزار، حجم حافظه كش و حجم نرم‌افزار، ترافیك شبكه، اجرای نرم‌افزار، حذف برنامه از روی تلفن‌همراه، پاكسازی حافظه كش برنامه، انتقال فایل‌های نرم‌افزار از حافظه تلفن‌همراه به حافظه جانبی، سازماندهی نرم‌افزارها با نام آنها و... نیز برخی از امكانات این بخش به شمار می‌رود.

پشت پرده چه می‌گذرد؟

نرم‌افزارها در تلفن‌همراهتان به كندی اجرا می‌شوند؟ مراحل بازی‌ها را بسختی پشت سر می‌گذارید؟ ارتباطات پنهان با اینترنت موجب كسر مبالغی از شارژهای اعتباری شما می‌شود؟ هنگام اجرای برنامه‌ها با پیغام كمبود حافظه مواجه می‌شوید؟ تمام این مشكلات ناشی از كارهایی است كه پشت‌پرده و به‌صورت پنهانی در تلفن‌همراه شما صورت می‌گیرد. دوست دارید روی این كارها نیز نظارت داشته باشید؟ تمایل دارید براحتی نرم‌افزاری را كه كل حافظه رم یا پردازشگر مركزی را به خود اختصاص می‌دهد و مانع اجرای درست دیگر نرم‌افزارها می‌شود، كشف كنید؟ نمایش فعالیت‌های درحال اجرا در این نرم‌افزار این امكان را به شما می‌دهد تا تمام فعالیت‌ها، سرویس‌ها، ابزارهای در حال اجرا را ببینید. همچنین كنترل ترافیك شبكه، مشاهده میزان استفاده از پردازشگر مركزی، مشاهده میزان حافظه مورد استفاده و ... از جمله كارهایی است كه توسط این برنامه در كنترل شما خواهد بود. با ابزارهای موجود در این برنامه می‌توانید براحتی نرم‌افزارها یا سرویس‌های فعال را ببندید و نسبت به رفع مشكلات ناشی از اجرای آنها اقدام كنید.

نوار وضعیت

یكی دیگر از ابزارهای موجود در این نرم‌افزار با انتخاب گزینه Statusbar در اختیار شما قرار می‌گیرد. به‌كمك این ابزار می‌توانید یك نوارابزار كاملا اختصاصی از وضع بخش‌های مختلف سیستم ایجاد و آن را به نوار هشدار تلفن‌همراه خود اضافه كنید. اطلاعاتی همچون میزان شارژ باتری، دمای باتری، میزان حافظه داخلی و جانبی، میزان استفاده از پردازشگر مركزی، تعداد برنامه‌های درحال اجرا، نمایش ساعت و تاریخ، نمایش وضع آنتن‌دهی شبكه، نمایش میزان ارتباطات بی‌سیم، نمایش میزان روشنایی صفحه و تمام اطلاعات دیگری كه در تلفن‌همراه شما با مراجعه به بخش تنظیمات دیده می‌شود، توسط این نوار ابزار اختصاصی نیز قابل مشاهده خواهد بود. همچنین شما می‌توانید ویجت‌های ایجاد شده در نوار وضعیت را اولویت‌بندی كنید. به‌این ترتیب چنانچه ویجتی دارای اولویت High باشد روی تمام ویجت‌ها قرار خواهد گرفت و در همه بخش‌ها و صفحات می‌توانید به اطلاعات این ویجت دسترسی داشته باشید.

میانبرها

آیا همواره به اعمال تغییرات در یكی از بخش‌های تلفن‌همراهتان نیازمندید؟ اجرای نرم‌افزار Elixir 2 و دسترسی به تنظیمات موردنظر نیز برایتان دشوار است؟ بخش Shortcuts در این نرم‌افزار به شما این امكان را می‌دهد تا برای دسترسی به هریك از بخش‌های داخلی نرم‌افزار Elixir 2 نیز یك میانبر روی صفحه اصلی تلفن‌همراهتان ایجاد كنید. همچنین از نكات قابل ذكر در این ابزار، امكان افزودن چند میانبر داخل یك میانبر است. به‌این ترتیب می‌توانید با افزودن یك میانبر در صفحه‌اصلی تلفن‌همراه خود به 27 میانبر دیگر نیز دسترسی داشته باشید. روش انجام این كار نیز به این صورت است كه ابتدا در نرم‌افزار Elixir 2 گزینه Shortcuts را انتخاب كرده سپس با كلیك بر گزینه Add New یك نام برای میانبر جدید خود انتخاب می‌كنید.

پس از انتخاب نام ‌باید اندازه و تعداد میانبرهای داخل این میانبر جدید را مشخص كنید. پس از طی این مرحله نیز روی میانبرهای به‌نمایش درآمده فشار داده و از فهرست باز شده باتوجه به نوع میانبر یا نرم‌افزار یا... كه قصد دارید، فشار می‌دهید و ابزار موردنظر را به میانبر اختصاص می‌دهید. در نهایت گزینه Save را انتخاب كرده و برای فراخوانی این میانبر كه به‌صورت یك ویجت عمل می‌كند در صفحه اصلی تلفن‌همراه خود گزینه افزودن میانبر را انتخاب می‌كنید و نرم‌افزار Elixir 2 را از فهرست موجود برمی‌گزینید. در نهایت نیز با انتخاب این نرم‌افزار، میانبری را كه ساخته‌اید مشاهده كرده و آن را از فهرست میانبرها انتخاب می‌كنید.

سنسورها

مدیریت سنسورهای تلفن‌همراه نیز از دیگر ابزارهایی است كه توسط این برنامه در اختیار دارید. حسگرهای شتاب‌سنج، روشنایی، دما، میكروفن و... از جمله سنسورهایی است كه به وسیله این نرم‌افزار كنترل كامل آنها را در دستان خود خواهید داشت.

مرور فایل‌ها

بخش files كه در نسخه 30/2 به این نرم‌افزار اضافه شده است به‌طور كامل شما را از دیگر نرم‌افزارهای مدیریت فایل بی‌نیاز می‌كند. این بخش امكانات مختلفی را برای مرور فایل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد كه برخی آنها عبارت است از:

ـ مرور فایل‌ها و دایركتوری‌های ذخیره شده روی حافظه جانبی و حافظه تلفن‌همراه (پشتیبانی از قابلیت نمایش فایل‌های سیستمی در دستگاه‌های روت شده)

ـ نمایش تاریخ ایجاد دایركتوری‌ها و اطلاعات مرتبط با آن

ـ اجرای فایل‌ها در حالت نمایش یا ویرایش با نرم‌افزارهای پیش‌فرض

ـ فیلتر نرم‌افزارهای قابل نمایش برحسب نام

ـ مرتب‌سازی فهرست نرم‌افزارها برحسب نام، حجم و آخرین تاریخ اعمال تغییرات

همچنین با استفاده از این بخش می‌توانید میانبرهایی از جنس نمایش فایل را نیز به فهرست میانبرهای خود اضافه كنید.

انتخاب ارتباط

یكی از مشكلاتی كه بسیاری از كاربران هنگام استفاده از شبكه‌های بی‌سیم با آن مواجه می‌شوند زمانی رخ می‌دهد كه در یك محیط، چند شبكه بی‌سیم وجود داشته و تمام این شبكه‌ها نیز توسط دستگاه كاربر قابل استفاده باشند. در چنین شرایطی با فعال شدن ارتباط بی‌سیم در دستگاه شما، اتصال با شبكه‌ای صورت می‌گیرد كه در بالاترین اولویت در فهرست شبكه‌ها باشد و چنانچه بخواهید به شبكه دیگری از این فهرست متصل شوید ‌باید منوهای مختلفی را باز كرده و پس از ورود به بخش مدیریت ارتباطات بی‌سیم (Wi-Fi)، ارتباط را از شبكه فعلی قطع و به شبكه موردنظر متصل شوید.

این مشكل نیز توسط كلید ارتباط بی‌سیم در Elixir حل شده است و شما می‌توانید به آسانی به هرشبكه‌ای كه تمایل داشته باشید متصل شوید. میانبر ارتباط با شبكه‌های بی‌سیم در این نرم‌افزار به‌این شكل عمل می‌كند كه با یك‌بار انتخاب آن، شبكه بی‌سیم دستگاه شما فعال و ارتباط با شبكه دارای اولویت بیشتر برقرار می‌شود. پس از آن شما می‌توانید یك‌بار دیگر روی این كلید فشار دهید تا فهرستی از شبكه‌های موجود با مقدار سیگنال در دسترس آنها در اختیار شما قرار بگیرد. در این حالت با انتخاب هریك از شبكه‌های دیگر می‌توانید براحتی به آنها متصل شوید و در صورت نیاز نیز با انتخاب Turn Wi-Fi off، ارتباط را قطع كنید.

نرم‌افزار Elixir به‌صورت رایگان از فروشگاه‌های نرم‌افزاری اندروید قابل دانلود و استفاده است.
طبقه بندی: تلفن همراه،
برچسب ها: اطلاعات دستگاه تلفن‌همراه،

تاریخ : جمعه 3 خرداد 1392 | 12:34 ق.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.