تبلیغات
آموزش - نرم‌افزار مدیریت مصرف باتری در سیستم‌عامل اندروید

یکی از مشکلات همیشگی تلفن‌های همراه و تبلت‌ها، مصرف بیش از حد باتری در آنها بوده و همچنان نیز این مشکل با کاربران این دستگاه‌ها همراه است. نرم‌افزارهای مختلفی با به‌کارگیری روش‌های متفاوت طراحی شده و سعی می‌کنند با مدیریت مصرف انرژی در این دستگاه‌ها، مدت زمان استفاده از شارژ باتری را افزایش داده و این مشکل را رفع کنند؛ اما در خیلی از موارد این نرم‌افزارها نیز کار خاصی انجام نداده و حتی فعال بودن آنها موجب از دست رفتن انرژی باتری تلفن همراه یا تبلت شما می‌شود.

باتوجه به این مشکلات، تصمیم گرفتیم در این مطلب دو نمونه از برترین نرم‌افزارهای ذخیره‌کننده انرژی در اندروید را معرفی و آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم. پس چنانچه می‌خواهید بهترین ابزار ذخیره‌گر انرژی را برای تلفن همراه یا تبلت خود انتخاب کنید و مدت زمان قابل استفاده از شارژ باتری را افزایش دهید، با ما همراه باشید.

رقبا

همان‌طور که گفتیم نرم‌افزارهای مختلفی برای مدیریت مصرف باتری در سیستم‌عامل اندروید طراحی شده‌ است، اما از این بین، دو نرم‌افزار Du Battery Saver و Green Power Premium جزو برترین این نرم‌افزار‌ها به‌شمار می‌روند.

قابل ذکر است که هر دوی این نرم‌افزارها تجاری محسوب می‌شوند و عملیات مدیریت مصرف باتری در تلفن همراه و تبلت را به‌صورت هوشمندانه و بدون نیاز به دخالت شما به انجام می‌رسانند.

انتظار از بهترین

در مقایسه این دو نرم‌افزار ‌باید انتظاراتمان را از بهترین نرم‌افزار مشخص کنیم. از بهترین نرم‌افزار مدیریت مصرف باتری انتظار می‌رود تا:

ـ ارتباطات بی‌سیم را بهتر و هوشمندانه‌تر مدیریت کند

ـ عمر باتری را افزایش دهد

ـ کمترین حافظه رم را اشغال کند

ـ محیط کاربری ساده‌ای داشته باشد

محیط کاربری: برای دسترسی به بخش‌های اصلی نرم‌افزار Green Power Premium باید از موضوعات مستطیل شکلی کمک بگیرید که هر کدام نیز تنظیمات مختلفی را در خود جای داده‌اند. این افزونگی تنظیمات، کمی موجب سردرگمی کاربران و پیچیدگی استفاده از این نرم‌افزار شده است در صورتی‌که دسترسی به تنظیمات نرم‌افزار Du Battery Saver بسیار ساده‌تر و سریع‌تر صورت ‌می‌گیرد. همچنین این نرم‌افزار برای دسترسی به برخی تنظیمات از قابلیت کلیدهای تک‌فشاری پشتیبانی می‌کند که در نهایت موجب می‌شود در بخش محیط کاربری آن را به‌عنوان برنده مشخص کنیم.

امکانات و قابلیت‌ها: همان‌طور که گفتیم از بهترین نرم‌افزار مدیریت انرژی انتظار می‌رود تا عملکردهای مختلفی را به‌صورت هوشمندانه با کمترین میزان مصرف انرژی به‌انجام برساند. نرم‌افزار Green Power Premium حدود 11مگابایت از حافظه رم دستگاه شما را اشغال می‌کند و تست‌های به‌عمل آمده روی آن نشان می‌دهد این نرم‌افزار بهینه‌سازی مصرف باتری را بدون نیاز به دسترسی روت روی سیستم‌عامل بخوبی به‌انجام می‌رساند و تنها در مواردی هنگام غیرفعال کردن کامل GPS با مشکلاتی مواجه است.

بررسی به‌عمل آمده روی Du Battery Save نشان داد که این نرم‌افزار 9.2 مگابایت از حافظه رم را اشغال می‌کند و بازدهی بهتری را در بهینه‌سازی مصرف انرژی به‌همراه دارد. همچنین این برنامه اطلاعات اضافه‌ای همچون مدت زمان باقیمانده از عمر باتری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

هوشمند: هرچه نرم‌افزار انتخابی شما هوشمند‌تر باشد، ارزش آن بیشتر است. در بررسی عملکرد هوشمندانه این دو نرم‌افزار نیز به‌نظر ما Du Battery Saver برنده میدان است؛ زیرا قابلیت تست تک کلیدی مجهز است. این قابلیت وضع کل بخش‌های دستگاه را بررسی و راه‌های هوشمندانه‌ای را برای افزایش عمر باتری ارائه می‌کند. در مقابل برای معرفی عملکردی هوشمند در نرم‌افزار Green Power Premium، فقط می‌توانیم به مدیریت ارتباطات بی‌سیم (Wi-Fi) برحسب سیگنال شبکه‌های در دسترس اشاره کنیم.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که گفتیم هر دوی این نرم‌افزارها از میان صدها نرم‌افزار مشابه جزو برترین‌ها به‌شمار می‌روند. با‌این حال مقایسه دقیق‌تر این نرم‌افزارها نشان داد که نرم‌افزار Du Battery Saver برنده این رقابت است و می‌توان آن را بهترین نرم‌افزار برای مدیریت مصرف انرژی و ذخیره آن معرفی کرد.

برای دانلود هریک از این نرم‌افزارها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://play.google.com
طبقه بندی: اندروید، معرفی نرم افزار رایانه،
برچسب ها: نرم‌افزار مدیریت مصرف باتری در سیستم‌عامل اندروید،

تاریخ : شنبه 15 تیر 1392 | 12:30 ق.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.