تبلیغات
آموزش - میانبرهای ویندوز 8

همان‌طور که می‌دانید ظاهر گرافیکی ویندوز 8 نسبت به ویندوزهای پیشین تفاوت‌های بسیار دارد. این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز باتوجه به گسترش استفاده از رایانه‌های مجهز به صفحه‌نمایش لمسی طراحی شده است و کاربران مجهز به این قابلیت می‌توانند به استفاده از آن بپردازند.

 با این حال کاربران زیادی نیز به استفاده از این سیستم‌عامل روی رایانه خود علاقه‌مندند و همان‌طور که می‌دانید برخوردار نبودن از صفحه‌نمایش لمسی، استفاده از این سیستم‌عامل را کمی دشوار می‌کند. در چنین شرایطی آگاهی از میانبرهای صفحه‌کلید برای دسترسی به بخش‌های مختلف ویندوز می‌تواند تا حد زیادی در رفع مشکل تاثیرگذار باشد. چنانچه شما هم جزو کاربران این سیستم‌عامل هستید و می‌خواهید با کاربردی‌ترین میانبرهای آن آشنا شوید، می‌توانید از فهرست زیر کمک بگیرید:

ـ Windows key + C: نمایش نوار Charm برای دسترسی سریع به بخش‌های Search, Share, Start, Devices و Settings

ـ Windows key + F: نمایش نوار جستجو برای جستجوی فایل‌ها

ـ Windows key + H: نمایش پنجره Share برای برنامه فعال. به‌عنوان مثال چنانچه هنگام مدیریت عکس‌های تلفن همراه خود این میانبر را فشار دهید، ابزار اشتراک‌گذاری تصاویر در Evernote یا SkyDrive را می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

ـ Windows key + I: نمایش تنظیمات مربوط به عملکردهای پرکاربرد مانند تنظیم شدت صدا، ارتباطات شبکه و Power

ـ Windows key + D: نمایش یا پنهان کردن دسکتاپ

ـ Windows key + X: نمایش منویی برای دسترسی به تنظیمات حرفه‌ای در سیستم‌عامل همچون کنترل پنل، مدیریت وظایف، خط فرمان و فایل اکسپلورر

ـ Ctrl + (+) , (-): به‌کمک این میانبر و فشار یکی از کلیدهای + یا – با کلید Ctrl می‌توانید عملیات بزرگنمایی و کوچک‌نمایی را به اجرا درآورید. استفاده از این قابلیت در محیط مترو برای کوچک کردن فهرست برنامه‌ها و حرکت سریع میان آنها کاربرد دارد.

ـ Windows key + tab: حرکت سریع میان برنامه‌های فعال (دسکتاپ جزو یکی از برنامه‌های فعال به‌شمار می‌رود و می‌توانید از این میانبر برای دسترسی به دسکتاپ کمک بگیرید.)
طبقه بندی: ویندوز،

تاریخ : شنبه 15 تیر 1392 | 04:36 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.