تبلیغات
آموزش - تنظیمات بوت در ویندوز 8

دسترسی به تنظیمات بوت در ویندوز 8 تغییرات زیادی کرده و ابزارهای مختلفی در صفحه تنظیمات بوت در این سیستم‌عامل گنجانده شده است. ابزارهای تعمیر بوت، تغییر در اجرای مراحل بوت سیستم‌عامل، بوت به حالت امن و بازگردانی سیستم‌عامل به وضع قبل از جمله امکاناتی است که در تنظیمات بوت ویندوز8 در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. دسترسی به این ابزارها از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر بوده که ساده‌ترین این روش‌ها به این شرح است:

1ـ کلیدهای Windows + i را برای دسترسی به نوارکناری ویندوز فشار دهید.

2ـ روی گزینه Power کلیک کنید و در حالتی‌که کلید Shift را پایین نگه داشته‌اید روی گزینه Restart کلیک کنید.

3ـ در این مرحله گزینه‌های مختلفی اعم از Continue Troubleshoot Turn off your PC در صفحه آبی رنگ تنظیمات بوت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. روی Troubleshoot کلیک کرده و پس از آن Advanced options را انتخاب کنید.

4ـ‌ در این مرحله ابزارهای مختلفی برای بازسازی سیستم‌عامل و اصلاح مشکلات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای دسترسی به تنظیمات بوت می‌توانید روی Startup Settings کلیک کنید.

5- در نهایت با کلیک روی گزینه Restart، رایانه شما یک‌بار راه‌اندازی مجدد شده و پیش از بوت‌شدن سیستم‌عامل، منوی تنظیمات بوت برای شما نمایش داده می‌شود.

توجه: شما می‌توانید پیش از ورود به سیستم‌عامل نیز با پایین نگه داشتن کلید Shift و انتخاب گزینه Restart از بخش Power، مراحل فوق را برای دسترسی به منوی تنظیمات بوت به اجرا درآورید.
طبقه بندی: ویندوز،

تاریخ : یکشنبه 16 تیر 1392 | 03:24 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.