تبلیغات
آموزش - نشانه‌ها در مجموعه نرم‌افزارهای آفیس

استفاده از نشانه‌هایی همچون ©، α، € و... در مجموعه نرم‌افزارهای آفیس نیازمند روش کار پیچیده‌ای نیست. به‌طور کلی برای استفاده از این نشانه‌ها ‌باید به تب Insert بروید و پس از کلیک روی Symbols نشانه مورد نظر خود را برای نمایش انتخاب کنید. برای استفاده مکرر از یک نشانه در نرم‌افزار Word این قابلیت طراحی شده است که با اختصاص یک میانبر از روی صفحه‌کلید، بتوانید بدون طی مراحل ذکر شده نشانه موردنظرتان را تایپ کنید.

متاسفانه این قابلیت در نرم‌افزار اکسل وجود ندارد و شما ‌باید برای تایپ نشانه‌های خود هر بار مراحل ذکر شده را تکرار کنید! چنانچه با این مشکل مواجهید و راه حلی برای خلاصی از آن پیدا نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم از ترفند ما کمک بگیرید! در این ترفند با استفاده از غلط‌یاب املایی در نرم‌افزار اکسل، میانبرهایی به نشانه‌های موردنظر اختصاص داده و می‌توانید براحتی و با استفاده از این میانبرها نشانه‌های موردنظرتان را تایپ کنید:

1ـ پیش از هر چیز نشانه موردنظر خود را (کلیک روی گزینه Symbols از تب Insert) انتخاب کنید تا به‌صورت تایپ شده در سلول اکسل مشاهده شود.

2ـ نشانه تایپ شده را به‌حالت انتخاب درآورده و آن را در حافظه موقت ویندوز (clipboard ) کپی کنید.

3ـ به منوی فایل بروید و گزینه Options را انتخاب کنید.

4- از فهرست به‌نمایش درآمده در سمت چپ پنجره تنظیمات به بخش Proofing مراجعه کرده و پس از آن روی AutoCorrect در سمت راست کلیک کنید.

5- در این مرحله پنجره تصحیح خودکار با فهرست عبارات پیش‌فرض آن قابل مشاهده است. شما می‌توانید در این بخش عبارت‌هایی را که قصد دارید به‌طور خودکار به عبارت دیگری تبدیل یا تصحیح شوند، مشخص کنید.

در این ترفند با استفاده از این قابلیت، عبارت مخففی را به نشانه موردنظرمان اختصاص داده و در کادر تصحیح شده آن عبارت، نشانه موردنظر را قرار می‌دهیم. به‌این ترتیب هرگاه عبارت مخفف تایپ شود، به‌طور خودکار نشانه موردنظر جایگزین آن خواهد شد. برای انجام این کار ‌باید در کادر Replace عبارت دلخواهی را به‌عنوان مخفف نشانه موردنظر تایپ کنید. (به‌عنوان مثال عبارت @cr)

پس از مشخص کردن عبارت مخفف ‌باید نشانه موردنظر را در کادر With وارد کنید. (عبارت تصحیح شده، به‌عنوان مثال: ©) از آن‌جا که امکان تایپ نشانه‌ها در این کادر وجود ندارد، می‌توانید با کلیک راست روی کادر مورد نظر و انتخاب گزینه Paste نشانه موجود در حافظه موقت ویندوز را به این بخش انتقال دهید. (نشانه کپی شده در مرحله 2)

6 ـ در نهایت روی گزینه Add کلیک کرده و با انتخاب گزینه OK همه پنجره‌های فعال را ببندید.

7ـ برای تست نتیجه کافی است عبارت مخففی را که درنظر گرفته‌اید در هر یک از سلول‌های اکسل تایپ کنید. چنانچه مراحل را بدرستی طی کرده باشید نشانه موردنظر شما ‌باید جایگزین عبارت مخفف شود.
طبقه بندی: آفیس،

تاریخ : شنبه 15 تیر 1392 | 10:25 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.