تبلیغات
آموزش - معکوس کردن رنگ‌ها در تلفن‌های همراه

قابلیت نمایش موضوعات با وضوح تصویر بالا، در صفحه‌نمایش تلفن‌های همراه زیر نور مستقیم خورشید جزو مزایای آنها به‌شمار می‌رود. گاهی اوقات برخی تلفن‌های همراه در چنین شرایطی از وضوح تصویر مناسبی برخوردار نیست و یکی از راه‌حل‌هایی که برای این شرایط طراحی شده است، معکوس کردن رنگ‌هاست. در وضع معکوس، زمینه به رنگ تیره درآمده و متن‌ها با رنگ سفید به‌نمایش درخواهد آمد. در این شرایط صفحه‌نمایش زیرنور مستقیم خورشید وضوح بیشتری دارد.

برای معکوس کردن رنگ‌ها در تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل اندروید و تلفن‌های همراه آیفون، می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:

اندروید

1ـ‌ به فهرست برنامه‌ها مراجعه کرده و Settings را فشار دهید.

2ـ صفحه را به پایین اسکورل کرده و در بخش System، روی Accessibility فشار دهید.

3ـ در این مرحله چنانچه پیغامی برای شما به‌نمایش درآمد با انتخاب Cancel از آن صرف‌نظر کرده و در ادامه برای معکوس شدن رنگ‌ها، علامت چک‌مارک مقابل عبارت Negative colors را فعال کنید.

4ـ به محض فعال کردن گزینه فوق، رنگ‌ها در صفحه‌نمایش معکوس شده و با کنتراست بالا و وضوح بیشتر به‌نمایش درخواهد آمد.

5 ـ توجه داشته باشید که عکس‌های تهیه شده از صفحه‌نمایش در این وضع با رنگ‌های طبیعی بوده و شما قادر به عکسبرداری از صفحه‌نمایش در حالت معکوس نخواهید بود.

آیفون

1ـ چنانچه از آیفون استفاده می‌کنید و می‌خواهید در موارد لزوم، رنگ‌های به‌نمایش درآمده را معکوس کنید، روش کار بسیار ساده‌ای را پیش رو دارید چرا که با فعال کردن قابلیت معکوس کردن رنگ‌ها در آیفون می‌توانید با سه بار فشار دادن کلید Home به این حالت تغییر وضع دهید. برای فعال کردن این قابلیت ‌باید پس از مراجعه به بخش Settings روی General فشار دهید.

2ـ Accessibility را انتخاب کرده و Triple-click Home را فشار دهید.

3ـ علامت چک‌مارک مقابل عبارت Toggle White on Black را فعال کنید.

4ـ از این پس برای معکوس کردن رنگ‌ها یا بازگشت به حالت اولیه از حالت معکوس، می‌توانید سه بار کلید Home را از روی دستگاه خود فشار دهید.

5 ـ توجه داشته باشید که آیفون نیز در وضع معکوس رنگ‌ها، قادر به تهیه عکس از صفحه‌نمایش نخواهد بود.
طبقه بندی: اندروید، مطالب آموزشی، تلفن همراه،

تاریخ : شنبه 15 تیر 1392 | 09:28 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.