تبلیغات
آموزش - سرویس تقویم گوگل

شما با سرویس تقویم گوگل آشنایی دارید. حالا می‌توانید در این سرویس تقویم‌های مختلفی را برای خود ایجاد کنید و هر یک را به رویدادها و مناسبت‌های مختلفی اختصاص دهید. به‌عنوان مثال می‌توانید تقویمی را برای ثبت رخدادهای خانوادگی خود به‌کار بگیرید و تقویم دیگر را برای امور کاری.

از آنجا که این تقویم‌ها می‌توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند و باتوجه به چگونگی استفاده از آنها برای شرایط زمانی و مکانی متفاوتی نیز تعریف شده باشند، برخورداری از قابلیت ایجاد تغییرات در نام، توضیحات، منطقه زمانی و... در هر تقویم جزو ضروریات آن به‌شمار می‌رود. چنانچه شما هم چند تقویم را در سرویس تقویم گوگل مشخص کرده‌اید یا قصد دارید همین امروز رخدادهای ثبت شده در تقویم گوگلی خود را در چند تقویم مجزا به ثبت برسانید، می‌توانید به این روش عمل کنید:

1ـ به محیط کاربری خود در سرویس تقویم گوگل وارد شوید.

http:‌/‌‌/‌google.com‌/‌calendar

2ـ در بخش My Calendars از سمت چپ، روی علامت فلش کوچکی که کنار نام تقویم موردنظرتان به‌نمایش درآمده است کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Calendar settings را انتخاب کنید.

توجه: شما می‌توانید برای دسترسی به تنظیمات تقویم به روش زیر عمل کنید:

ـ پس از ورود به محیط کاربری در سرویس تقویم گوگل، روی آیکون چرخ دنده در بالای صفحه کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Settings را انتخاب کنید.

ـ در ادامه پس از ورود به صفحه تنظیمات تقویم، به تب Calendars بروید و روی نام تقویم موردنظرتان برای ویرایش کلیک کنید. (تقویم‌هایی قابلیت ویرایش دارند که توسط شما ایجاد شده باشند و تقویم Tasks قابل ویرایش نیست)

3ـ در صفحه تنظیمات تقویم موردنظرتان، اطلاعات پایه از تقویم انتخابی برای شما به‌نمایش درمی‌آید و گزینه‌های مختلفی همچون نام تقویم (Calendar Name)، توضیحات (Description)، موقعیت جغرافیایی (Location) و منطقه زمانی (Calendar Time Zone) را می‌توانید به دلخواه خود ویرایش کنید.

4ـ برای دسترسی به تنظیمات بیشتر همچون بازه‌های زمانی یادآوری رخدادها و... نیز می‌توانید به تب Reminders and notifications مراجعه کنید.

در این بخش می‌توانید مدت زمان و چگونگی یادآوری هر مناسبت را مشخص کنید. 
طبقه بندی: گوگل ، جی میل و ...،

تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392 | 08:45 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.