تبلیغات
آموزش - رمزنگاری خودکار ایمیل پیش از ارسال

قابلیت print-to-PDF در سیستم‌عامل مک او‌.اس‌.ایکس این امکان را به کاربران می‌دهد تا بدون نیاز به نرم‌افزارهای جانبی، نسخه‌های پی‌دی‌اف فایل‌های متنی خود را ایجاد کرده و براحتی و بدون به‌هم‌ریختگی در طرح و ساختار این فایل‌ها، آنها را در رایانه‌های مختلف مشاهده کرده و مورد استفاده قرار دهند. حتی اگر بخواهید این فایل‌های پی‌دی‌اف را توسط ایمیل برای دوستان و آشنایتان ارسال کنید نیز می‌توانید از ابزار مدیریت ایمیل‌ها در این سیستم‌عامل کمک بگیرید و به‌این ترتیب براحتی فایل موردنظرتان را با حفظ ساختار اولیه برای دیگران ارسال کنید.

یکی از نکات قابل توجه در این موارد، نبود امکانات امنیتی همچون رمزنگاری است. به‌این ترتیب اگر شما بخواهید فایلی شامل اطلاعات محرمانه و خصوصی را برای دیگران ارسال کنید، هیچ‌گونه حفاظتی از فایل شما صورت نگرفته و فایل توسط دیگران نیز قابل بازگشایی است. چنانچه بخواهید از فایل‌های خود حفاظت کنید و به‌طور خودکار پیش از ارسال توسط ایمیل آنها را رمزنگاری کرده و به صفحه ارسال ایمیل جدید پیوست کنید، می‌توانید از روش زیر کمک بگیرید:

توجه: برای اجرای این کار از نرم‌افزار Automator در سیستم‌عامل مک کمک خواهیم گرفت. به کمک این ابزار می‌توانیم ترکیبی از جریان‌های کاری چاپ به‌صورت پی‌دی‌اف و ارسال ایمیل جدید را ایجاد کرده و به هدف مورد نظر دست‌ یابیم.

1ـ در پوشه Applications نرم‌افزار Automator را اجرا کنید.

2ـ یک workflow جدید ایجاد کرده و نوع آن را Print Plugin در نظر بگیرید.

3ـ از ستون سمت چپ به بخش PDF بروید و از ستون کناری آن گزینه Encrypt PDF Documents را پیدا کرده و آن را با عملیات کشیدن و رها کردن به صفحه workflow منتقل کنید.

4ـ روی گزینه Options مربوط به این اکشن کلیک کرده و علامت چک‌مارک کنار عبارت Show this action when the workflow runs را فعال کنید.

5ـ از ستون سمت چپ گزینه New Mail Message را نیز پیدا کرده و همچون مرحله 3 با عملیات کشیدن و رها کردن، آن را به صفحه workflow منتقل کنید. (این گزینه باید زیر Encrypt PDF Documents قرار بگیرد)

6ـ در نهایت این جریان کاری را با عنوانی دلخواه همچون Mail Encrypted PDF ذخیره کنید.

7ـ از حالا به بعد هر زمان که بخواهید فایلی را به پی‌دی‌اف رمزنگاری شده تبدیل کرده و همزمان آن را به‌صورت فایل پیوست همراه یک ایمیل ارسال کنید، می‌توانید جریان کاری ذخیره شده را از منوی PDF در صفحه چاپ انتخاب کرده و پس از اختصاص رمز دلخواه برای فایل پی‌دی‌اف، نسبت به ارسال آن از طریق ایمیل اقدام کنید.
طبقه بندی: سیستم‌عامل مك، ایمیل،
برچسب ها: رمزنگاری خودکار ایمیل پیش از ارسال،

تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392 | 07:30 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.