تبلیغات
آموزش - مدیریت ایمیل‌ها با سرویس Outlook.com

مدیریت ایمیل‌ها با سرویس Outlook.com، مزایا و معایبی را به‌دنبال دارد. یکی از مزایای این سرویس، پشتیبانی از قابلیت تکمیل خودکار است.

 قابلیت فوق به شما این امکان را می‌دهد هنگام تایپ نام گیرنده ایمیل، فهرستی از مخاطبانی که تابه‌حال یک‌بار با آنها تماس داشته‌اید در اختیار شما قرار گیرد. گاهی اوقات این قابلیت مفید است اما گاهی نیز جزو معایب سرویس اوت‌لوک به‌شمار می‌رود. عیب کار اینجاست که در این قابلیت تمام مخاطبانی که در فهرست تماس‌های شما قرار نداشته باشند و فقط یک‌بار با آنها توسط ایمیل در ارتباط بوده باشید نیز توسط برنامه در فهرست مخاطبان پیشنهادی قرار می‌گیرند و ممکن است کاربران تمایلی به این پیشنهادات نداشته باشند.

اگر دوست دارید فقط مخاطبان ذخیره شده در فهرست‌های تماس به‌صورت پیشنهاد مخاطب در قابلیت تکمیل خودکار در اختیار شما قرار گیرند ‌باید به روش زیر عمل کنید:

1ـ با مراجعه به سایت www.outlook.com به محیط کاربری خود در این سرویس وارد شوید.

2ـ از بالا ـ سمت راست روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده More mail settings را کلیک کنید.

3ـ در صـــــفحه تنظیـــــمات بـــخش Customizing Outlook را جستجو کرده و لینک Advanced privacy settings را کلیک کنید.

4ـ در این مرحله ‌باید در بخش Auto-complete suggestions، گزینه Only suggest people in my contact list را فعال کرده و در نهایت با کلیک روی Save، تغییرات را ذخیره کنید.

5 ـ از این پس نشانی‌‌های ایمیلی که در فهرست مخاطبان شما ذخیره نشده باشند به‌صورت پیشنهادات بخش تکمیل خودکار نیز نمایش داده نخواهند شد و چنانچه مایل به فعال‌سازی مجدد این قابلیت باشید ‌باید در مرحله 4، گزینه Give suggestions for anyone I’ve communicated with  را فعال کنید.
طبقه بندی: ایمیل،

تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 | 04:29 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.