تبلیغات
آموزش - کلید اختصاصی در اندروید
اندروید جزو سیستم‌های عاملی به‌شمار می‌رود که امکانات شخصی‌سازی بسیاری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در کنار تمام امکانات موجود در این سیستم‌عامل، یکی از مشکلاتی که در دستگاه‌های مختلف مجهز به آن مشاهده می‌شود، عدم پشتیبانی از تغییر میان‌برهای اختصاص یافته به کلید Home در این دستگاه‌هاست. در حالت پیش‌فرض فشار کلید Home شما را به صفحه اصلی دستگاه بازمی‌گرداند و با دوبار فشار یا فشار طولانی روی این دکمه نیز برنامه‌هایی همچون مدیریت فعالیت‌ها یا دستیار صوتی فعال می‌شوند. دوست دارید این محدودیت را نیز کنار بگذارید و دکمه Home دستگاه خود را خودتان برنامه‌ریزی کنید؟ برای این کار ‌باید چند مرحله را دنبال کنید:

توجه: این روش در بسیاری از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید و کلید فیزیکی Home قابل استفاده است. با این حال ممکن است در برخی دستگاه‌ها نیز عملکرد مورد انتظار را در اختیار شما قرار ندهد.

1ـ برای شخصی‌سازی کلید Home ‌باید از یک نرم‌افزار جانبی کمک بگیرید. این نرم‌افزار Home 2 Shortcut نام دارد و می‌توانید نسخه کاملا رایگان آن را با جستجو در Google Play Store یا از لینک زیر دانلود کنید:

https:‌/‌‌/‌play.google.com‌/‌store‌/‌apps‌/‌ details?id=com.eikatou0.appspot.home2shortcut

2ـ پس از نصب و اجرای این نرم‌افزار مشاهده می‌کنید که روش استفاده از برنامه به چند مرحله کاری تقسیم شده است. در مرحله اول یا همان Step1 ‌باید نرم‌افزار موردنظر برای اجرا، هنگام دوبار فشار دادن کلید Home را مشخص کنید. برای انجام این کار باید گزینه Choose application را فشار داده و از فهرست برنامه‌های نصب شده یکی را به‌دلخواه انتخاب کنید.

3ـ مرحله دوم مربوط به میزان تاخیر میان دوبار فشار کلید Home است. به‌عنوان مثال با انتخاب گزینه‌های آهسته‌تر می‌توانید دوبار فشار روی کلید Home را با تاخیر بیشتری انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم این بخش را در حالت Normal قرار دهید و به مرحله 3 بروید.

4ـ در صورتی‌که از launcher خاصی همچون Apex یا Go Launcher در دستگاه اندرویدی خود استفاده می‌کنید ‌باید در مرحله سوم این برنامه را مشخص کنید. انتخاب این برنامه با فشار گزینه Choose Home Application امکان‌پذیر است. (در صورتی‌که برنامه خاصی را برای این کار نصب نکرده‌اید می‌توانید از این مرحله صرف‌نظر کنید)

5 ـ در پایان ‌باید یک‌بار کلید Home را از روی دستگاه خود فشار دهید و از فهرست به‌نمایش درآمده گزینه Choose Home2 Shortcut را انتخاب کرده و علامت چک‌مارک کنار عبارت Use by default for this action را نیز فعال کنید.

6ـ حالا می‌توانید میان‌بر جدیدی را که به کلید Home اختصاص داده‌اید، تست کنید.

توجه: در صورتی‌که از Galaxy S4 استفاده می‌کنید و با دوبار فشار این کلید همچنان ابزار Voice برای شما به‌نمایش درمی‌آید ‌باید با مراجعه به Voice، فشار کلید منو و انتخاب Settings، چک‌مارک کنار گزینه اجرا با کلید Home را غیرفعال کنید.

این نرم‌افزار امکان اختصاص کلید میان‌بر به کلیدهای دیگری همچون Home و Search، Home و back و کلیدهایی همچون کلید دوربین را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.
طبقه بندی: اندروید، معرفی نرم افزار رایانه،

تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 | 05:32 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.