تبلیغات
آموزش - نرم افزار تناسب اندام برای گوشی موبایل

پیشرفت‌های بشر در حوزه پزشکی از یک سو و سبک ناسالم زندگی امروزی از سویی دیگر سبب شده تا همه ما به تغذیه سالم و تناسب اندام توجه بیشتری کنیم. در این میان سازندگان برنامک‌های ویژه گوشی‌های هوشمند نیز از قافله عقب نمانده‌اند و طیف متنوع و گسترده‌ای از نرم‌افزارهای کاربردی مختلف در این باره را به کاربران عرضه کرده‌اند.

پژوهشی که چندی پیش درباره گرایش کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به استفاده از این نرم‌افزارها به انجام رسید، نشان داد بسیاری از این افراد توجهی ویژه به این برنامک‌ها دارند. در این بررسی مشخص شد حدود 10 درصد از این کاربران از برنامک‌های ویژه سلامت و تناسب اندام استفاده می‌کنند؛ اما بررسی ریزتر استفاده این کاربران جالب توجه است. 64 درصد این افراد برای جستجو در ارزش غذایی مواد، 61 درصد برای پایش میزان ارزش غذای مصرفی (نظیر میزان کالری مصرفی) و 56 درصد برای پایش میزان ورزش و فعالیت بدنی از این برنامک‌ها استفاده می‌کنند.

همچنین 16 درصد از این افراد برای مصرف غذایی سالم‌تر، 12 درصد برای آشپزی سالم‌تر و 8 درصد برای کاهش وزن از برنامک‌های ویژه تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود بهره می‌گیرند.

برنامک‌هایی برای زندگی سالم‌تر

برنامک‌های ویژه سلامت و تناسب اندام تهیه شده برای تلفن هوشمند یا تبلت بسیار متنوع و گسترده است که در ادامه به بررسی چند نمونه از آنها می‌پردازیم:

چربی‌های اضافه‌ات را بسوزان

برنامکی با نام DailyBurn برای تناسب اندام تهیه شده که دارای پایگاه داده‌ای شامل 350 هزار غذای مختلف است. کاربر می‌تواند با انتخاب غذای مورد نظر، به اطلاعات دقیقی درباره ارزش غذایی آن از جمله میزان کالری، چربی، کربوهیدرات و دیگر مواد مهم موجود دست یابد. این برنامک که برای آیفون طراحی شده رایگان است. همچنین نسخه ویژه این برنامک می‌تواند با استفاده از دوربین آیفون، بارکد موجود روی بسته‌بندی ماده غذایی را شناسایی و پس از اتصال به پایگاه آنلاین داده خود، اطلاعاتی دقیق درباره ارزش مواد غذایی موجود در آن بدهد.

وزنت را کم کن

یکی از دغدغه‌های اصلی پیش رو برای کسانی که مایل به کاهش وزن هستند، تعیین یک برنامه غذایی دقیق و موثر برای لاغری است؛ اما این تنها دغدغه پیش‌رو نیست. از آنجا که فرآیند کاهش وزن ممکن است کاری سخت و طاقت‌فرسا باشد، بسیاری از افراد انگیزه خود را در میانه مسیر از دست می‌دهند و بی‌خیال لاغری می‌شوند.

برنامک ویژه‌ای با نام LoseIt می‌تواند برنامه‌ای ویژه برای هر فرد به منظور کاهش وزن طراحی کند. این برنامه که با توجه به ویژگی‌های بدنی هر فرد طراحی می‌شود به شکل روزانه و هفتگی بوده و میزان پیشرفت وی را نیز نشان می‌دهد. همین مشاهده پیشرفت می‌تواند عامل انگیزه بخشی برای ادامه مسیر سخت کاهش وزن باشد.

البته این انگیزه بخشی به همین جا ختم نمی‌شود. هر بار که فرد به اهداف کوتاه مدت موجود در فرآیند کاهش وزن دست یافت، این برنامک یک نشان ویژه جایزه به او می‌دهد. به این ترتیب فرد از نظر ذهنی آمادگی بیشتری برای تلاش بیشتر می‌یابد.

نگهبان جدیدی برای شکموها

برنامکی با نام MyNetDiary یکی از محبوب‌ترین ابزارهای آنلاین است که قابل نصب روی گوشی آیفون، بلک‌بری و نیز گوشی‌های مبتنی بر آندروید است. با این نرم‌افزار می‌توانید مواد غذایی مصرفی روزانه خود را به دقت زیر نظر بگیرید. سازندگان این نرم‌افزار ادعا می‌کنند پایگاه داده آن دارای 201 هزار ماده غذایی مختلف است.

خبری خوش برای دیابتی‌ها

رژیم گرفتن ​فقط برای کاهش وزن نیست. افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند باید بشدت مراقب برنامه غذایی خود باشند و از مصرف برخی انواع مواد غذایی پرهیز کنند. این افراد برای کنترل سطح قند خون خود باید غذاهایی با شاخص قند خون (GI) پایین مصرف کنند. شاخص قند خون نشانگر سرعت تجزیه یک ماده غذایی در بدن است.

برنامک ویژه‌ای با نام ALowGIDet که برای آیفون نوشته شده، می‌تواند شاخص قند خون بسیاری از غذاها را به کاربر خود نشان دهد. کافی است کاربر نام غذای موردنظر را وارد کرده تا این نرم‌افزار در میان 4000 ماده غذایی موجود در بانک اطلاعاتی خود جستجو و یکی از وضعیت‌های «کم»، «متوسط» و «زیاد» را برای شاخص قندخون غذای مورد نظر به اطلاع کاربر برساند.

مراقب وزن خود باشید

برنامک دیگری با نام WeightWatcher که برای آیفون طراحی شده می‌تواند به شما در حفظ وزن ایده‌آل یا رسیدن به آن کمک کند. کاربر می‌تواند به جستجو در میان 31 هزار غذای موجود در این نرم‌افزار پرداخته و ارزش غذایی آن را به دست آورد. همچنین میزان کالری مصرفی از سوی ورزش‌ و فعالیت‌های مختلف بدنی و نیز دستور تهیه برخی غذاهای سالم نیز در این نرم‌افزار موجود است.
طبقه بندی: معرفی نرم افزار رایانه،

تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392 | 05:49 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.