تبلیغات
آموزش - غیرفعال کردن ترجمه

یکی از امکانات مرورگر کروم قابلیت ترجمه سایت‌های به‌نمایش درآمده به زبان دلخواه شماست. برخی کاربران عقیده دارند ترجمه‌های گوگل چندان دقیق نیست و حتی در مواردی آنها را نسبت به موضوع اصلی گمراه می‌کند. این دسته از کاربران می‌توانند ترجمه سایت‌ها را غیرفعال کنند. از طرف دیگر می‌توانید ترجمه از زبان انگلیسی به فارسی را غیرفعال کرده و در جای دیگر ترجمه از زبان آلمانی به فارسی را همیشه فعال نگه دارید. برای استفاده از هریک از این امکانات می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1ـ برای غیرفعال کردن ترجمه از یک زبان مشخص، از بالای نوار آدرس روی گزینه Options به ‌نمایش درآمده در نوار ترجمه کلیک کرده و گزینه‌های Never translate this site ترجمه نکردن سایت مربوط یا Never translate language (ترجمه نکردن زبان مربوط) را انتخاب کنید. با انجام این کار سایت یا زبان مشخص شده در لیست موارد غیرفعال در بخش ترجمه قرار خواهند گرفت و از این پس ترجمه کروم روی آنها اعمال نخواهد شد.

2ـ در صورتی که قصد دارید قابلیت ترجمه را به‌طور کامل در کروم غیرفعال کنید باید از بالا ـ سمت راست مرورگر روی آیکون Menu کلیک کنید. (آیکون منو به‌شکل سه خط افقی است)

3ـ در این منو روی Settings کلیک کنید.

4ـ در بخش تنظیمات، صفحه را به پایین اسکرول کرده و روی لینک Show advanced settings کلیک کنید.

5 ـ در نهایت بخش Languages را پیدا کرده و علامت چک‌مارک مقابل گزینه Offer to translate pages that aren’t in a language I read را غیرفعال کنید.

6 ـ از صفحه تنظیمات خارج شده و مرورگر را یک‌بار بسته و درباره اجرا کنید تا تغییرات اعمال شود.
طبقه بندی: گوگل ، جی میل و ...، مرورگر،

تاریخ : جمعه 1 شهریور 1392 | 03:17 ب.ظ | نویسنده : علیرضا میرزاخواه | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.